piątek, 2 października 2015

IV Ogólnopolska Dyskusja Literacka8.10. 2015 roku o godź 17:00 nasza Biblioteka włączyła się w IV Ogólnopolską Dyskusję Literacką.
Tego właśnie dnia członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się by rozmawiać o książce "7 dni" Eve Ainsworth.
Organizatorem akcji jest Instytut Książki i Wydawnictwo Zielona Sowa.

 Relacja z IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej

 W miłej i pogodnej atmosferze wśród  uczniów z Gimnazjum odbyła się dyskusja o książce "7 dni". Uczestniczyło w niej 15 uczniów. Książka bardzo poruszyła młodych czytelników z uwagi na poruszony problem przemocy wśród rówieśników. Jest to powieść w, której młodzi ludzie mogą odnaleźć swój świat. Napisana z dwóch perspektyw ofiary i oprawcy mocno przemawia do
czytelnika. Jak powiedziała sama autorka" powieść wyrosła z przekonania , że każda historia ma dwie strony, a dręczyciele również mogą być ofiarami."Książka spodobała się wszystkim młodym czytelnikom, ponieważ skłania do poważnych refleksji na temat swoich relacji w rodzinie i wśród
rówieśników. To książka także dla wychowawców i rodziców , ponieważ wiele mówi o współczesnej
młodzieży. Dyskusję zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo przy współpracy nauczyciela Gimnazjum Pani Anny Więckowskiej.