piątek, 31 marca 2017

Maluchy w Bibliotece

 31 marca dzieci z przedszkola w Dobrym wraz z opiekunami: panią Alicją Zalewską oraz panią Gabrielą Urbanowicz odwiedziły Bibliotekę w Godkowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla większości była to pierwsza wizyta. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Poznały zasady wypożyczania książek, oraz jak o nie dbać. Miały także możliwość przejść się między regałami z literaturą dla dzieci, młodzieży, dorosłych i zapoznać z zasobami bibliotecznymi. Największym zainteresowaniem cieszył się jak zwykle ,,kącik malucha''  z zabawkami i kolorowymi książeczkami. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Nasi mali goście wysłuchali wiersz Juliana Tuwima ,,Lokomotywa'', odpowiadali na pytania związane z wierszem oraz wykonali przepiękną ilustrację przedstawiającą lokomotywę z wagonami. Dzieci rozwiązywały także trudne zagadki związane z biblioteką i znakomicie sobie poradziły. 
Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją działalności plastycznej. 
Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie drobne upominki, kolorowe baloniki, cukierki i obiecały, że jeszcze tu wrócą. Takie zapewnienia pozwalają patrzeć z ufnością w przyszłość i wierzyć, iż kultura czytelnicza wcale nie ginie.