czwartek, 20 kwietnia 2017

Książka "Cienie spomiędzy drzew"...publikacja autora naszej gminy już niedługo w sprzedaży.

Już 28 kwietnia ukaże się w księgarniach książka  nakładu grupy PWN "Cienie spomiędzy drzew" autorstwa młodego mieszkańca naszej gminy Jana M. Jaskota. Po ponad 3 letniej pracy udało się i zaledwie 23-letni autor zrealizował swoje cele. Gratulujemy i serdecznie zachęcamy wszystkich do zakupu lektury.
Książka  opowiada o młodzieży, której przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. Główni bohaterowie, Jędrek i Tadeusz, są młodymi ludźmi wychowanymi w duchu patriotyzmu, których postawę wykreowały służba w oddziałach paramilitarnych, tradycja i tragiczna pamięć  I wojny.
Każdy z młodych bohaterów zmagał się z troskami okresu młodzieńczego, przeżywał chwile miłości i rozstań, obcował z naturą, ale też poprzez pracę na roli i w gospodarstwie uświadamiał sobie, jak trudne jest codzienne życie. Wojsko i ułani byli dla nich wzorcem, służba w oddziałach paramilitarnych – honorem. Zawiązywały się braterskie przyjaźnie i kształtowały dwa najważniejsze przymioty: Bóg i Ojczyzna. I to właśnie im byli oddani ponad życie.
Wybuch II wojny światowej sprawił, że świat, w którym dorastali, plon, rozwój umysłowy i duchowy zostały zastąpione brutalnością. Wartości, na których młodzi opierali swoje istnienie, zostały poddane próbie. O tym, jak trwali i radzili sobie z nową, codzienną, wojenną rzeczywistością, można przeczytać na kartach tej książki.