wtorek, 24 lipca 2018

Wakacje w Bibliotece Publicznej w Godkowie - relacje z dotychczasowych zajęć

W Bibliotece Publicznej w Godkowie  odbyły się warsztaty literacko-techniczno-plastyczne o tematyce morskiej  „W morze, załogo!”, podczas których  przybliżono dzieciom w przystępny sposób świat morza i jego mieszkańców , pracę marynarzy, rybaków, różne formy wzywania  pomocy na morzu w trudnych sytuacjach oraz uświadomiono ważny problem zaśmiecania mórz i oceanów, zwłaszcza kawałkami plastiku, materiału niezwykle niebezpiecznego dla mieszkańców mórz. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni twórczej, plastycznej, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, wyrabianie postaw świadomego korzystania  z piękna otaczającej nas przyrody i pożytecznego spędzania czasu.
Wykorzystując poznaną wiedzę  i własną wyobraźnię dzieci wykonały makietę pt. „Rafa koralowa widziana oczami dziecka”, gdzie wykorzystano m.in. materiały recyklingowe. Celem tych zajęć było m.in.  pokazanie, w jaki sposób różne materiały mogą stać się pożytecznym narzędziem w pracy, nauce i zabawie.
Podczas kolejnych zajęć wykonaliśmy portret pt. „Ośmiornica wypoczywająca na skale”. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. Pokazały, że z pomocą tak prostych materiałów i wyobraźni można zdziałać „cuda”.  Nasi młodzi artyści w formie prac plastycznych pokazali, ze  posiadają również wiedzę o tym,  jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak wezwać pomoc oraz jak czynią to ludzie przebywający na morzu.
Bardzo nam miło, że dzieci zechciały spędzić swój wolny, wakacyjny czas w Bibliotece na zajęciach inspirowanych literaturą dziecięcą . Rodzicom serdecznie gratulujemy tak zdolnych pociech. No i oczywiście serdecznie zapraszamy do Biblioteki !!! Już realizujemy kolejne pomysły!

Opracowała: Paulina Basaj
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.