piątek, 15 maja 2020

Siłownia Pamięci - trening pamięci dla seniorówDla seniorów mamy ofertę (również online) od Fundacji "Stocznia", która przygotowała projekt Siłownia Pamięci.

Projekt „Siłownia Pamięci” to praktyczny i bezpłatny narzędziownik zawierający różnorodne materiały przydatne w przygotowaniu i prowadzeniu grupowych treningów umysłu z seniorami (poradnik, scenariusze zajęć, karty ćwiczeń oraz aplikacja na tablety), z których mogą skorzystać również Biblioteki chcące zaoferować osobom starszym taką aktywność.

W ramach projektu, w odpowiedzi na pandemię koronawirusa i przymusową izolację, powstały również materiały do indywidualnej pracy w domu, z których można skorzystać.

Ćwiczenie umysłu – w zależności od stanu zdrowia, kondycji poznawczej, ale też motywacji ćwiczącego i jego zaangażowania – przynosi wiele korzyści. Może pozytywnie działać na pamięć lub też chronić przed nagłym obniżeniem jej sprawności. Często wpływa na poprawę sprawności innych procesów poznawczych, np. myślenia, uwagi czy kreatywności. Trening pamięci sprzyja również nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji.

Dziś pierwszy zestaw ćwiczeń – Ptaki  znajdziesz pod adresem:
https://www.silowniapamieci.pl/zestawy-cwiczen

Zachęcamy - przetestowane