Idealny sposób na udany dzień:
kawa+ dobra książka + chwila tylko dla siebie brzmi dobrze? Wiemy, gdzie znaleźć książki. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Godkowie.
Kubuś Puchatek A. A. Milne - DKK
W 2026 roku obchodzimy setną rocznicę powstania postaci Kubusia Puchatka. W 1926 roku wydana została pierwsza książka o przygodach tego pociesznego Misia. Literatura dla dzieci zyskała właśnie nowego, ponadczasowego bohatera, do którego miłość przetrwała nawet po upływie całego wieku. Dowodem na taki stan rzeczy jest nie tylko niesłabnąca fascynująca książka, ale również oglądanie i czytanie bajek powstałych na jej podstawie.
Ten wspaniały Miś wraz z przyjaciółmi inspiruje kolejne pokolenia. Dowodem na to było spotkanie DKK, zorganizowane w Szkole Podstawowej w Godkowie, z udziałem uczniów klasy czwartej i p. Aliny Basaj. Świętowaliśmy 100 lat z Kubusiem i przyjaciółmi! Niech nam ciągle przypominają, że trzeba żyć chwilą, wybierać życzliwość i cieszyć się z małych rzeczy! Spotkanie przygotowała i przeprowadziła Paulina Basaj z Biblioteki Publicznej w Godkowie, w ramach współpracy Bibliotek - zadanie z NPRCz 2021-2025.
Kontynuując realizację projektu "Nie tylko młodzi mogą odkrywać świat", zapraszamy seniorów z gminy Godkowo na 2 -dniową wycieczkę do Paprotni i Warszawy, 11 - 12 lipca 2026 roku. Program wycieczki poniżej na plakacie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Podstawą zapisu jest rezerwacja telefoniczna 721-015-605, bądź osobista w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo oraz wpłata zł. Cena obejmuje autokar, ubezpieczenie, nocleg w domu pielgrzyma, śniadanie, opłata za zwiedzanie, opłata za przewodników. Jeżeli zostaną wolne miejsca, to będą mogły zapisywać się osoby młodsze. W razie pytań proszę o kontakt: Elżbieta Przybyłowska -koordynator projektu.
Rodzina razem tworzymy najpiękniejsze chwile!
W Szkole Podstawowej w Godkowie odbyło się spotkanie DKK, inspirowane treścią wybranych rozdziałów z książek: "Sztuczki z czasem" Aleksandry Dobies oraz "Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu" Grzegorza Kasdepke.
Tym razem naszą uwagę skupiliśmy na problematyce życia rodzinnego. Sztuczki z czasem Aleksandry Dobies to poruszająca historia o Lisi, która spędza wakacje u ukochanych dziadków. To miejsce pełne zapachów, smaków i codziennych rytuałów, które dają poczucie bezpieczeństwa. Wszystko jednak zmienia się, gdy dziadek zaczyna podupadać na zdrowiu, a później go zabraknie.
Następnie przeczytano wybrany rozdział z książki "Kuba i Buba..." Grzegorza Kasdepke pt. "Syn Nima" opisujący w zabawny sposób relacje bliźniaczego rodzeństwa oraz ich funkcjonowanie w szkole. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji. Przykład opisany w dyskusji stał się okazją do powtórzenia wiadomości o synonimach i sposobach wzbogacania słownictwa.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykonali piękne plakaty ukazujące, że rodzina jest miejscem, gdzie uczymy się relacji międzyludzkich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy czwartej wraz z panią Aliną Basaj, a przeprowadziła je Paulina Basaj z Biblioteki Publicznej w Godkowie w ramach współpracy Bibliotek - zadanie z NPRCz 2021-2025.
Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy "O" ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Godkowie, którzy odwiedzili naszą bibliotekę. Był to czas pełen ciekawych odkryć, wspólnego czytania i świetnej zabawy. Dzieci z zainteresowaniem poznawały książki, słuchały opowieści oraz uczestniczyły w przygotowanych warsztatach. Nie zabrakło również kreatywnych zajęć i radosnych chwil spędzonych wśród książek. Dziękujemy za odwiedziny, aktywny udział i mnóstwo pozytywnej energii. Mamy nadzieję , że spotkanie zachęciło młodych czytelników do częstych wizyt w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo i odkrywania kolejnych książkowych przygód.
Za nami wyjątkowy dzień pełen sportowych emocji, świetnej atmosfery i wspólnej integracji podczas Ogólnopolskiego Turnieju Rzutu Podkową, objętego honorowym Patronatem Starosty Elbląskiego. Wydarzenie przyciągnęło zawodników z różnych stron Polski. Łącznie startowało 15 drużyn, by wspólnie spędzić czas, zawalczyć o najlepsze wyniki i promować tą wyjątkową dyscyplinę sportu. Od samego rana dopisywała zarówno frekwencja, jak i pogoda - słoneczna aura towarzyszyła nam przez cały dzień. Turniej przebiegł w duchu zdrowej rywalizacji i wzajemnego szacunku. Dla wszystkich uczestników przygotowany był obiad, słodki poczęstunek i napoje. Zwieńczeniem zawodów było wspólne ognisko z kiełbaskami, które stało się doskonałą okazją do rozmów, integracji i wymiany doświadczeń.
Dziękuję za obecność i doping sekretarz gminy Godkowo - pani Bożena Makuch, radnemu sejmiku województwa pani Marcinowi Kazimierczakowi, przedstawicielom powiatu: radnej pani Elżbiecie Lisowskiej i radnemu Mateuszowi Zabłockiemu. Dziękuję wójtowi gminy Godkowo - mAndrzejowi Bondarukowi, dyrektor GOKSiR - Magdalenie Przybysz - Pietrzak, za wsparcie i pomoc. Dziękuję również Alicji Stockiej i Sebastianowi Sawickiemu. Szczególne podziękowania kieruję dla wszystkich członków drużyn
SWOJAKI: Natalia Srebnik, Ilona Król, Sylwia Fabińska, Marcin Ogrzewalski, Maria Ogrzywalska - Skibiak, Karolina Czyżewska, Andrzej Ogrzywalski, Darek Czyżewski, Jacek Kamiński, Piotr Ogrzywalski, Wacław Bujak bez WAS by się nie udało. DZIĘKUJĘ
MISTRZ "20" TURNIEJ OPEN: ANDRZEJ OGRZYWALSKI
INDYWIDUALNE KOBIET:
I miejsce - Teresa Górska
II miejsce Maria Walczak
III miejsce Wiesława Liskiewicz
INDYWIDUALNE MĘŻCZYZN
I miejsce Wojciech Bakun
II miejsce Słąwomir Ruciński
III miejsce - Andrzej Jarmużek
DRUŻYNOWE
I miejsce KPEC
II miejsce Siodło 1
III miejsce Rachowo 1
Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom. Choć emocji nie brakowało, atmosfera była niezwykle przyjazna. Do zobaczenia na kolejnym turnieju.
Elżbieta Przybyłowska
Dzisiaj wraz z wójtem gminy Godkowo - Andrzejem Bondaruk, mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w obchodach Powiatowego Dnia Działacza Kultury w Markusach - wydarzeniu pełnym ludzi z pasją, zaangażowaniem i sercem do działania. To był szczególny dzień ponieważ Magdalena Przybysz - Pietrzak - Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie otrzymała nagrodę Starosty Elbląskiego, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Jest to w pełni zasłużone wyróżnienie za ogrom pracy, oddanie oraz działania na rzecz rozwoju kultury i lokalnej społeczności. To osoba, która każdego dnia udowadnia, że kultura ma wielką moc i z wielkim oddaniem ją rozwija, integruje mieszkańców, organizuje liczne wydarzenia, wspiera lokalne inicjatywy. Nagrodę otrzymał również Piotr Adamczyk - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Ogromne gratulacje, za pasje , zaangażowanie i wkład w rozwój czytelnictwa oraz życia kulturalnego. Wszystkim nagrodzonym osobom serdecznie gratuluję i życzę, by każdy dzień przynosił nowe możliwości, a Wasze działania spotkały się z uznaniem i podziwem. Życzę również sukcesów i niegasnącej satysfakcji z tego co robicie dla innych.
Wczoraj na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i nagród w konkursie "Najlepszy Czytelnik Roku 2025". Nagrodzonych zostało 11 osób w poszczególnych kategoriach wiekowych:
DZIECI I MŁODZIEŻ
-Zuzanna i Adrianna Banach
-Natan i Sebastian Kabłasz
-Aleksandra Moszczyńska
KOBIETY
-Beata Byk
-Janina Rokicka
-Elżbieta Ogrzywalska
MĘŻCZYŹNI
- Jerzy Ciesielski
-Jerzy Kirol
- Jerzy Bębenek
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Spotkanie było również okazją do podsumowania działalności biblioteki w 2025 roku. Dzięki naszym wspaniałym czytelnikom Biblioteka Publiczna w Godkowie osiąga coraz wyższe statystyki czytelnictwa , co jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Ważną informacją jest również, wyraźny wzrost użytkowników, aż o 1,8%. Biblioteki umocniły swoją pozycję nie tylko jako miejsca, z których wypożycza się i czyta książki, ale także jako przestrzenie coraz chętniej odwiedzane przez użytkowników. Dziękujemy, że jesteście z nami i wspólnie tworzycie miejsce pełne książek, inspiracji i dobrej energii.
Tydzień Bibliotek rozpoczęty, a Dzień Bibliotekarza uczczony w najlepszy możliwy sposób. Już wczoraj świętowaliśmy razem z zerówką z Publicznej Szkoły SPSK w Bielicy. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy pokazać im to wyjątkowe dla nas miejsce. Było trochę nauki, ciekawe warsztaty, wspólne oglądanie filmu i oczywiście mnóstwo zabawy! Nie zabrakło też uśmiechów i miłych niespodzianek, bo na zakończenie otrzymaliśmy od pań i dzieci podarki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już czekamy na kolejne spotkania!
Z radością informujemy, że dzięki nawiązaniu współpracy z firmą FHU Cosinus Biblioteka Publiczna Gminy Godkowo wzbogaciła się o nowe gry edukacyjne. To wspaniałe wsparcie pozwoli nam jeszcze lepiej rozwijać ofertę dla dzieci i młodzieży , łącząc naukę z dobrą zabawą. Już wkrótce zaprosimy Was do korzystania z nowych materiałów.
Dziękujemy za zaufanie i owocną współpracę.